Wirtualne życie duchowe- o spowiedzi przez Internet

Czy pośrednictwo Internetu umożliwiłoby anonimowy kontakt ze spowiednikiem, wyznanie swoich grzechów, wyrażenie żalu, postanowienia poprawy i przyjęcia pokuty?, zdecydowanie tak. Współcześnie komputer daje możliwość nie tylko przesyłania zapisanych informacji, ale także wizualnego i fonicznego kontaktu z osobą po drugiej stronie ekranu.


Kapłani negują tę formę spowiedzi argumentując także, że jest to niewystarczająca forma kontaktu interpersonalnego. Oczywiście nie można się nie zgodzić z zarzutem, że spowiedź za pomocą łącza internetowego będzie prowokowała do żartów i wygłupów.

Jednak ta forma wyznania swoich grzechów jest doskonałym rozwiązaniem dla osób przebywających za granicą, których znajomość języka obcego nie pozwala na swobodne formułowanie swoich myśli oraz, gdy znajdują się w kraju o odmiennej wierze.

Innym argumentem przeciwników spowiedzi przez Internet jest powoływanie się na tajemnice spowiedzi. Elektroniczne pośrednictwo wedle tej argumentacji miałoby zwiększać prawdopodobieństwo naruszenie tajemnicy spowiedzi. Warto jednak zwrócić uwagę, że i obecnie może się zdarzyć, że postronna osoba zamontuje pluskwę w konfesjonale. Także teraz może zdarzyć się sytuacja, że ktoś nawet nieopatrznie będzie mimowolnym świadkiem spowiedzi.


Wróć

Długopisy reklamowe jako najlepsza forma promocji

Obudowa ma być też estetyczna i trwała, wyprodukowana z możliwie najlepszych materiałów. Starty do połowy napis będzie właściwie odstraszał, a nie przyciągał uwagę.